Przewodnik wysokogórski – co to znaczy w praktyce?

Jako przewodnik IVBV/IFMGA/UIAGM wprowadzam legalnie na szczyty we wszystkich krajach Europy i praktycznie wszystkich na świecie. Ze swoimi klientami wchodzę na wierzchołki, na które nie prowadzą szlaki turystyczne i których zdobycie wymaga używania specjalistycznego sprzętu oraz asekuracji. Tym, którzy się wspinają i potrzebują górskiego coachingu, proponuję działanie na nieco trudniejszych drogach. Narciarzy zapraszam na zimowe wycieczki pozatrasowe – zarówno w Tatrach, jak i Alpach.

Co daje licencja IVBV?

Licencję otrzymałem po ponad trzyletnim intensywnym szkoleniu, prowadzonym w Tatrach oraz różnych górach Europy, realizowanym zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Wysokogórskich (IVBV/IFMGA/UIAGM). Szkolenie to zakończone było trudnym, wielodniowym egzaminem, obejmującym wszystkie techniki bezpiecznego poruszania się w terenie wysokogórskim.

Wspinaczki i wyprawy z przewodnikiem IVBV to potwierdzenie standardów bezpieczeństwa uznawanych w górach na całym świecie. Moja licencja to również gwarancja legalności wejścia na wiele szczytów. W Alpach (włoskich, francuskich, szwajcarskich, słoweńskich), a także w Tatrach Słowackich zgodnie z prawem wprowadzać klientów na szczyty, mogą wyłącznie przewodnicy posiadający licencję IVBV.

Dlaczego warto wybrać się w góry ze mną?

Przewodnictwo i wspinanie to moje życie. Od ponad 25 lat działam w górach na całym świecie – w Alpach i Dolomitach, pakistańskim Karakorum, Patagonii argentyńskiej, na Alasce. Regularnie wspinam się w Tatrach, do których mam ogromny sentyment i uważam, że zimowe wspinanie w nich to prawdziwa kuźnia charakteru. Lubię prowadzić ludzi w nieznane zakątki gór, pomagać im realizować marzenia i wyzwania w bezpieczny sposób. Jestem ciekawy motywacji, które stoją za chęcią wyruszenia w góry i historii, które do nich prowadzą..

Cenię niebanalne i rzadko odwiedzane cele.